آرتروز آرنج

آرتروز آرنج

آرتروز یا همان استئوآرتریت از بیماری های شایع در ارتوپد می باشد . این بیماری اصولا برای افراد مسن رخ می دهد ولی به این معنا نیست که در سنین جوانی به آن به آن مبتلا نمی شوند .آرتروز آرج یکی از مشکلات این بیماری می باشد . در این مطلب به موارد زیر می پردازیم :

  • رادیوگرافی مفص
  • نقش ورزش در آرتروز آرن
  • ورزش آرتروز ارن
  • درمان آرتروز با اوزون تراپ
  • درمان آرتروز با پی آر پ
  • بهترین درمان آرتروز آرنج
آرتروز آرنج

آرتروز آرنج

آرتروز آرنج

در بیماران مبتلا به آرتروز آرنج درد به آهستگی ایجاد می شود و با انجام فعالیت های سنگین ، این درد افزایش می یابد . گاهی بیمار با افزایش درد و یا گاهی با اختلال در  حرکت مفصل ممکن است این مشکل را احساس کند و به متخصص ارتوپد مراجعه نماید .

نقش ورزش در آرتروز

در بیماری آرتروز غضروف های بین مفصلی به مرور زمان از بین می روند . داشتن فعالیت های ورزشی مناسب می تواند به پیشگیری از این بیماری جلوگیری کند . گاهی مردم گمان می کند دوری از ورزش باعث عدم ابتلا به این بیماری می باشد، در صورتی که اگر ورزش طبق اصول و مناسب انجام شود عضلات قوی تر شده و در نتیجه احتمال ابتلا به این بیماری کاهش می یابد .

درمان آرتروز آرنج

گاهی بیماران دچار محدودیت حرکت کمی می باشند و با یک درد اندک به یک متخصص ارتوپدی مراجعه می نمایند، در این صورت با انجام فیزیوتراپی می توان به درمان این مشکل پرداخت .

استفاده از دارو نیز در کاهش درد بیماران بسیار موثر می باشد .

اوزون تراپی

از موثرترین و بی خطر ترین روش های درمان آرتروز می توان به درمان آرتروز با اوزون تراپی اشاره نمود . یکی از مهم ترین قسمت هایی که از گاز اوزون در زمینه پزشکی استفاده می شود برای درمان آرتروز با اوزون تراپی می باشد . این روش به جلوگیری از پیشرفت و همچنین کاهش درد ناشی از آرتروز زانو به میزان چشم گیری جلوگیری می کند .  اوزون تراپی روش های مختلفی برای کاهش درد دارد. از جمله خاصیت ضد التهابی آن می باشد که باعث کاهش درد در بدن می شود . همچنین توانایی هایی که در بیمار از دست رفته است باز می گردد . مهم ترین بخش درمان آرتروز با اوزون تراپی  این است که علاوه بر خاصیت ضد التهابی که دارا می باشد . باعث اکسیژن رسانی بهتر به غضروف نیز می شود و از تخریب مفصل جلوگیری می کند .

برای اطلاعات کامل در این زمینه مقاله درمان آرتروز با اوزون تراپی  را مطالعه نمایید .

درمان آرتروز با PRP

تزریق پی آر پی یکی از بهترین روش های درمان آرتروز می باشد . یک فراورده خونی به معنای پلاسمای غنی از پلاکت است، اسم علمی آن Platelet-Rich Plasma است . ی آر پی در طی یک فرآیند جدا سازی از خون تازه و لخته نشده تهیه می شود در این روش سلول های فعالی که در روند ترمیم ضایعه بافتی شرکت می کنند از خون جدا می شوند و با غلظت بالا و کنترل شده و متناسب با ضایعه در مفصل ، رباط ها و تاندون ها تزریق می شود . پلاکت ها گروهی از سلول های خونی هستند که در اثر آسیب بافتی و پارگی عروق فعال می شوند و با ایجاد لخته منجر به انعقاد خون می شوند و سپس با ترشح پروتئین های خاصی ترمیم بافتی را سبب می شوند

برای اطلاعات کامل در این زمینه مقاله درمان آرتروز با تزریق پی آر پی را مطالعه نمایید .

آرتروسکوپی آرنج

جراح ارتوپد در طول جراحی با استفاده از یک دوربین که داخل بدن بیمار قرار می دهد مشکلات را بررسی می نماید و اقدام به رفع آن می کند . در طول جراحی تمام فعالیت ها درون یک صفحه نمایش ، نشان داده می شود .

تعویض مفصل آرنج

اگر مشکل بیمار بسیار زیاد باشد از تعویض مفصل می توان برای درمان استفاده نمود . تعویض مفصل آرنج نیز همانند تعویض مفصل زانو انجام می شود .

 

 

دکتر خلیل واعظی

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

11 + 3 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button