آرتروز زانو و درمان آن

آرتروز زانو و درمان آن

یکی از بیماری های شایع که روز به روز افزایش می یابد ، آرتروز زانو است . امروز اکثر افراد به دنبال آشنایی با آرتروز زانو و درمان آن هستند ، ما در این مطلب به معرفی آرتروز زانو و درمان آن می پردازیم .

آرتروز زانو و درمان آن

آناتومی زانو

زانو یکی از پیچیده ترین مفاصل در بدن انسان می باشد همچنین بزرگترین مفصل در بدن، است که مانند یک لولا حرکت می کند، به شما اجازه می دهد که بنشینید ، راه بروید و یا پرش را انجام دهید . این مفصل در معرض آسیب های زیادی قرار می گیرد .

انتهای استخوان ها با یک لایه غضروفی پوشانده می شود، یک ماده ی نرم و صاف است که اجازه می دهد که استخوان ها به راحتی در برابر یکدیگر حرکت کنند.

آرتروز زانو

تقریبا هر نوع آرتروز می تواند زانو را تحت تاثیر قرار دهد و باعث درد و تورم شود . شایع ترین نوع آرتروز ، استئوآرتریت می باشد که یک بیماری مزمن است که توسط تخریب غضروف ایجاد می شود . تخریب غضروف باعث می شود که استخوان ها در برابر یکدیگر قرار بگیرند، باعث ایجاد سختی و … در مفصل می شوند. زانو یکی از مفاصل است که اغلب تحت تاثیر استئوآرتریت قرار دارد.

درمان آرتروز زانو

به منظور درمان آرتروز زانو روش های مختلفی پیشنهاد می شود از جمله درمان با تزریق پی آر پی ، اوزون تراپی و تعویض مفصل زانو که در ادامه هر کدام را به اختصار توضیح می دهیم .

آرتروز زانو و درمان آن

آرتروز زانو و درمان آن

تعویض مفصل زانو

هنگامی که مفصل زانو دچار تخریب شده ، ابتدا متخصص ارتوپدی از دارو و ورزش به منظور کاهش درد بیمار استفاده می کند . درصورتی که درد با این روش های کاهش پیدا نکند ، تعویض مفصل زانو می تواند یکی از گزینه های مناسب برای کاهش درد به شمار آید .

برای مشاهده نحوه انجام جراحی به مقاله تعویض مفصل زانو مراجعه نمایید .

درمان آرتروز با PRP

یکی از مناسب ترین روش ها برای درمان درمان آرتروز زانو ، استفاده از پلاسمای غنی شده از پلاکت می باشد . این ماده از خون انسان تهیه می شود و به منظور سرعت بخشیدن به درمان آرتروز زانو مورد استفاده قرار می گیرد .

به منظور دریافت اطلاعات کامل در زمینه PRP به مقاله درمان آرتروز با PRP مراجعه نمایید .

اوزون تراپی

اوزون یکی از روش های مناسب درمانی می باشد که در ارتوپد نیز به منظور رفع مشکلات در مفاصل به کار می رود . این گاز با افزایش اکسیژن رسانی در داخل مفاصل منجر به خونرسانی و تحریک سلول ها می شوند ، درنتیجه مشکلات ایجاد شده ترمیم می شود .

چند نکته بعد از اوزون تراپی

    • به منظور دریافت نتیجه ایده آل از اوزون تراپی باید مراقبت های بعد از تزریق پی آر پی را رعایت کنید
    • انجام ورزش و تقویت عضلات تاثیر بخصوصی دارد .
    • توجه داشته باشید که تا چند روز از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید .
    • به منظور کاهش تورم ایجاد شده در محل تزریق بهتر است از کمپرس آب گرم و آب سرد استفاده کنید .
  • از مصرف دارو های مسکن بدون تجویز پزشک خودداری نمایید .

 به منظور دریافت اطلاعات کامل در زمینه تزریق اوزون به مقاله اوزون تراپی مراجعه نمایید .

شماره های تماس :  ٤٤٧٤٢١٣١

 

 

دکتر خلیل واعظی

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

شانزده + سیزده =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button