آرتریت روماتوئید چگونه روی آرنج تأثیر می گذارد؟

آرتریت روماتوئید آرنج

آرتریت روماتوئید جزء بیماری های است که می تواند هر یک از مفاصل بدن از جمله مفصل آرنج را تحت تأثیر قرار دهد. این وضعیت طولانی مدت ممکن است دارای علائمی همچون التهاب ، سفتی و درد اطراف مفاصل باشد .

آرتریت روماتوئید در آرنج بسیار ناراحت کننده است و ممکن است بر کارهای روزانه مانند دسترسی به اشیاء و حمل کیسه تأثیر بگذارد. این می تواند باعث آسیب دائمی در مفصل آرنج شود و حتی شکل آن را تغییر دهد.

در این مقاله نگاهی دقیق به این مسئله می بینیم که آرتریت چگونه می تواند روی آرنج تأثیر بگذارد.

آرتریت روماتوئید آرنج

آرتریت روماتوئید آرنج

آرتریت روماتوئید چگونه روی آرنج تأثیر می گذارد؟

آرتریت روماتوئید در آرنج می تواند باعث درد و سفتی شود. هنگامی که آرتریت روماتوئید روی آرنج تأثیر می گذارد ، باعث التهاب ، درد و سفتی در مفصل و اطراف آن می شود. تورم می تواند به کاهش تحرک در مفصل آرنج منجر شود.

مفصل آرنج بازوی بالایی را به ساعد وصل می کند. این مفصل پیچیده است که شامل سه استخوان و چند قسمت کوچکتر است. مفصل آرنج بر حرکت دست و ساعد تأثیر می گذارد ، بنابراین مردم برای انجام بسیاری از کارهای روزمره به تحرک آن تکیه می کنند.

در مراحل اولیه آرتریت روماتوئید ، افراد ممکن است هنگام بلند کردن اجسام یا کرنش مفصل آرنج احساس درد کنند. اگرچه حرکاتی که درگیر آرنج هستند می توانند ناراحت کننده باشند ، اما معمولاً تأثیر کمی بر دامنه حرکت دارد.

با این حال ، درد اغلب با گذشت زمان بدتر می شود. برخی از افراد حتی در هنگام استراحت ، یک درد مداوم در ناحیه آرنج را تجربه می کنند. برخی دیگر ممکن است فقط در بعضی از موارد روز ، مانند صبح ، متوجه درد شوند.

با گذشت زمان ، ممکن است آرتریت روماتوئید نیز آسیب دائمی به مفصل آرنج وارد کند. التهاب مزمن می تواند به بافت های موجود در مفصل آسیب برساند که از ساییدگی استخوان ها به یکدیگر جلوگیری می کند. این در درجه اول بر بافت سینوویالی که مفصل را خط می کند تأثیر می گذارد. همچنین ممکن است افراد دچار فرسایش استخوان شوند.

در حدود 20 درصد از افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید ، برجستگی های کوچک و محکم به نام ندول نیز در اطراف آرنج ظاهر می شود.

علائم آرتریت روماتوئید در آرنج

آرتریت روماتوئید در درجه اول باعث درد ، تورم و حساسیت در مفاصل می شود ، که می تواند سفت شود. هنگامی که شرایط روی مفصل آرنج تأثیر می گذارد ، این امر تحرک بازو را محدود می کند.

با گذشت زمان ، استخوان های موجود در آرنج می توانند آسیب دیده و تغییر شکل دهند. علاوه بر کاهش دامنه حرکتی ، این می تواند منجر به آنکیلوز شود ، که در آن استخوانهای مفصل با هم جمع می شوند.

مفاصل آرنج آسیب دیده یا تغییر شکل گاهی اوقات می تواند روی اعصاب منتهی به دست فشار وارد کند ، که می تواند باعث احساس بی حسی یا سوزن شدن در انگشتان دست شود.

در اشکال پیشرفته تر آرتریت روماتوئید ، ندول های روماتوئید می توانند روی آرنج شکل بگیرند. این توده های کوچکی هستند که درست در زیر سطح پوست ظاهر می شوند. آنها بطور کلی بدون درد هستند ، اما می توانند خطر بیشتری برای بروز مشکلات بیشتر سلامتی مانند واسکولیت نشان دهند.

آرتریت روماتوئید می تواند چندین علائم دیگر ایجاد کند ، از جمله:

  • خستگی
  • کاهش وزن
  • تب
  • ضعف

علائم آرتریت روماتوئید تمایل به آمدن و رفتن دارد ، بنابراین افراد معمولاً دوره های بهبودی دارند که به طور متناوب با شعله های آتش است. همه افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید تجربه متفاوتی از شعله های آتش دارند که می تواند در طول مدت و فراوانی آنها متفاوت باشد.

تشخیص آرتریت روماتوئید

پزشکان معمولاً آرتریت روماتوئید را براساس علائم شخص تشخیص می دهند ، اگرچه آزمایشات پزشکی می تواند کمک کننده باشد.

پزشکان با انجام معاینه جسمی شروع می کنند ، همچنین ممکن است آزمایش های تصویربرداری از جمله اشعه X ، سونوگرافی ، اسکن MRI و آزمایش خون را انجام دهند.

اسکن MRI کمتر متداول است ، اما می تواند برای تشخیص علائم اولیه آرتریت روماتوئید و ارزیابی آسیب در مفاصل مفید باشد. تشخیص اولیه می تواند برای درمان و چشم انداز آرتریت روماتوئید بسیار مفید باشد.

علائم آرتریت روماتوئید

پزشک ممکن است فیزیوتراپی را برای درمان آرتریت روماتوئید در آرنج توصیه کند.

آرتریت روماتوئید یک بیماری مزمن بهداشتی است ، اما افراد می توانند از درمان های مختلفی برای مدیریت علائم خود ، بهبود کیفیت کلی زندگی خود استفاده کنند و پیشرفت این بیماری را کند کنند.

در مواردی که با درمان موثر انجام شود ، ترمیم های بالینی ممکن است. در این موارد ، پزشکان داروها را به حداقل مقدار لازم برای جلوگیری از التهاب کاهش می دهند.

جهت دریافت مشاوره از دکتر خلیل واعظی با شماره 02188280422 تماس حاصل نمایید.
اینستاگرام دکتر خلیل واعظی
جهت مشاهده فیلم آموزشی دکتر خلیل واعظی شما می توانید به گالری فیلم دکتر واعظی و یا آپارات دکتر خلیل واعظی مراجعه نمایید .

درمان آرتریت روماتوئید در آرنج شامل موارد زیر است:

فیزیوتراپی

برای بهبود انعطاف پذیری و دامنه حرکت و نگه داشتن عضلات در اطراف مفصل آرنج بسیار مهم است که در طول روز موبایل را در طول روز نگه دارید.

ورزش هایی که مفصل آرنج را کشیده و تقویت می کنند می توانند علائم آرتریت روماتوئید را در آرنج کاهش دهند. تقویت عضلات بازو باعث کاهش برخی از فشارهای روی مفصل می شود ، در حالی که کشش می تواند به حداقل رساندن سفتی در بافت اطراف آن کمک کند.

یک فیزیوتراپی با تجربه در زمینه شرایط روماتیسمی می تواند به فرد کمک کند تا یک برنامه ورزشی را طراحی کند تا آرنج های خود را فعال و بدون ایجاد صدمه نگه دارد.

در صورت امکان ، یک رژیم ورزشی خوب معمولاً برای حفظ سلامت قلب و سایر سیستم های بدن ، تمرینات قلبی و عروقی و مقاومت را با هم ترکیب می کند.

دارو

پزشکان غالباً داروهایی را برای کاهش التهاب ، مدیریت درد و کند کردن آسیب های آرتریت روماتوئید توصیه می کنند.

عمل جراحي

التهاب طولانی مدت می تواند باعث آسیب دائمی در مفاصل و تاندون های اطراف ، رباط ها و سایر بافت ها شود.

در بعضی موارد ممکن است افراد برای ترمیم آسیب ها به عمل جراحی نیاز داشته باشند. این از اقدامات جراحی سر راست تا موارد عمده مانند جراحی تعویض آرنج متغیر است.

نتیجه گیری

علائم آرتریت روماتوئید در ابتدا خفیف است ، اما به مرور زمان بدتر می شوند.

آرتریت روماتوئید یک بیماری بهداشتی مزمن است. در حالی که برای درمان این بیماری امکان پذیر نیست ، افراد می توانند علائم خود را مدیریت کرده و با استفاده از ترکیبات درمانی مختلف ، از آسیب مفاصل جلوگیری کنند.

یک جراح ارتوپدی برای درمان این بیماری ابتدا شرایط بیمار را بررسی می کند، درمان غیر جراحی برای یک پزشک اولویت دارد، استفاده از دارو، فیزیوتراپی و … در صورتی که این درمان ها برای بیمار موثر نبود، جراح از روش های غیر جراحی استفاده می کند .

سایر مقالات

درمان زانو درد

درمان آرتروز بدون جراحی

بهترین متخصص ارتوپدی در تهران

بهترین جراح ارتوپد در تهران

دکتر خلیل واعظی

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

سه × 2 =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button