اوزون تراپی دیسک کمر

اوزون تراپی دیسک کمر

آیا به دنبال بهترین روش درمانی برای دیسک کمر خود هستید ؟ آیا از عمل های جراحی برای درمان دیسک کمر خود نگران هستید ؟ آیا در رابطه با درما آوزون تراپی دیسک کمر اطلاعاتی کافی ندارید ؟ در ادامه مطلب نظر دکتر خلیل واعظی در زمینه اوزون تراپی دیسک کمر را مطالعه نمایید .

اوزون تراپی دیسک کمر

اوزون تراپی دیسک کمر

اوزون چیست

به ترکیب شدن اکسیژن با اتم اضافه را اوزون می گویند . این کار موجب می شود که اکسیژن قدرتمندی تولید شود . اوزون دارای انرژی بالایی می باشد و به همیت دلیل واکنش سریع تری نیز نشان می دهد . این کار باعث بهبود در سیستم ایمنی بدن می شود . هرچه سیستم ایمنی بهتر باشد ، با اجسام خارجی راحت تر مقابله می کند . در اوزون تراپی با تزریق گازهای گرید باعث می شود که سیستم‌های آنتی اکسیدان در داخل بدن فعال شود .

تزریق مستقیم در بافت

اگر بیمار دارای مشکلات زیادی در ناحیه کمر خود باشد و جراح ارتوپدی برای درمان این عارضه بدخیم از اوزون استفاده کند به طور مستقیم اوزون را به بافت قسمت آسیب دیده تزریق می کند .

برای استفاده از درمان اوزون تراپی دیسک کمر روش های مختلفی وجود دارد . جراح و متخصص ارتوپدی بهترین روش را برای درمان دیسک کمر انتخاب می کند . در ادامه به معرفی این روش ها می پردازیم .

تزریق درون وریدی

در صورت استفاده برای درمان مشکلات داخلی مانند بیماری HIV از بیمار خون گرفته و گاز اوزون را داخل آن تزریق می کنند و سپس این محلول بدست  آمده از خون بیمار و گاز اوزون را در محل مورد نظر تزریق می کنند .

تزریق درون عضله

در برخی روش های درمان با استفاده از اوزون ابتدا اوزن را با خون و یا گاز استریل مخلوط می کنند و سپس درون عضله تزریق می کنند .

مزایای اوزون تراپی دیسک کمر

از اوزون تراپی برای کاهش درد استفاده می شود . تزریق اوزون تراپی دارای مزایای گوناگونی می باشد . در ادامه به معرفی برخی این مزایا می پردازیم .

  • درمان اوزون تراپی دارای حداقل تهاجم است .
  • از درمان های سرپایی محسوب می شود .
  • باعث بهبودی سریع در بیمار می شود .
  • هزینه انجام درمان اوزون تراپی دیسک کمر نسبت به روش جراحی کمتر می باشد .
  • روش درمان اوزون تراپی کمر بدون درد می باشد .
  • عوارض انجام اوزون تراپی نسبت به روش جراحی بسیار کمتر می باشد .

نکات قبل از انجام اوزون تراپی دیسک کمر

ابتدا متخصص ارتوپدی باید بیمار را معلاینه کند . در برخی مواقع نیاز به انجام چند آزمایش قبل از انجام اوزون تراپی می باشد . در استفاده از اوزون تراپی برای درمان بیمار لازم است که از بیمار خون گرفته شود و این خون با اوزون ترکیب شود . بنابراین باید شب قبل از انجام اوزون تراپی بیمار به خوبی استراحت مند . حتما صبحانه مقوی و کاما میل شود و همچنین مصرف مایعایت قبل از انجام اوزون تراپی توصیه می شود .

عوارض جانبی اوزون تراپی دیسک کمر

اوزون دارای سه اتم می باشد و همین دلیل باعث ناپایدار بودن اوزون می شود . باید توجه داشت که میزان اندازه گیری باید به دقت انجام شود در غیر این صورت باعث آسیب رساندن به گلبول قرمز می شود .

بنابراین برای انجام هرگونه درمان با روش اوزون تراپی بهتر است نزد متخصص ارتوپدی ماهر مراجعه نمایید .

دکتر خلیل واعظی یکی از بهترین جراح و متخصص ارتوپد در زمینه اوزون درمانی می باشد . جهت مشاوره از دکتر واعظی  با شماره تماس  ٤٤٧٤٢١٣١ حاصل نمایید .

نکات بعد از انجام اوزون تراپی دیسک کمر

بعد از انجام ازون تراپی برای اکسیداسیون به بیمار ویتامین هایی همچون A ، E ،C  ،  B ، لوسین و … داده می شود . بنابراین مصرف این ویتامین ها در زمان انجام درمان اوزون تراپی توصیه نمی شود .

رعایت رژیم غذایی مناسب برای درمان اوزون تراپی بسیار کارآمد می باشد . رژیم غذایی باید دارای ۱۰ درصد چربی ، ۲۰ درصد کربن هیدرات و مخلوطی از مواد مغذی و پروتئین تشکیل شود . اصولا توصیه می شود از گوشت قرمز استفاده نکنید .

اوزون تراپی دیسک کمر

اوزون تراپی دیسک کمر

هزینه اوزون تراپی دیسک کمر

با توجه به نوع مشکل در ناحیه کمر بیمار ممکن است هزینه تغییر کند . بنابراین برآورد هزینه قبل از انجام معاینه بیمار دشوار می باشد . پزشک در جلسه مشاوره قبل از اوزون تراپی هزینه را به بیمار اطلاع خواهد داد . ولی نکته قابل توجه در تزریق اوزون تراپی کم بودن هزینه نسبت به جراحی می باشد .

سایر مقالات دکتر خلیل واعظی

تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل ران

تعویض مفصل شانه

آرتروسکوپی زانو

درمان آرتریت

منتظر نظرات پیشنهادات شما هستیم

با تشکر ، گروه مدیریت سایت دکتر واعظی

پاسخ

شانزده − 8 =