بهترین جراح تعویض مفصل

بهترین جراح تعویض مفصل

تعویض مفصل یکی از جراحی های بسیار حساس در ارتوپد بشمار می آید . این جراحی باید توسط یک جراح حاذق و با مهارت بالا صورت گیرد تا فرد دچار مشکلات نشود . اما بهترین جراح تعویض مفصل بر چه اساسی انتخاب می شود ؟ چه مراحلی در این جراحی صورت می گیرد ؟ مزایای تعویض مفصل زانو چیست ؟

بهترین جراح تعویض مفصل زانو

بهترین جراح تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل زانو

نام دیگر تعویض مفصل زانو آرتروپلاستی زانو  می باشد . در این جراحی بخش آسیب دیده تراش داده می شود و سپس با مفصل مصنوعی تعویض می گردد .

زانو که به علت آرتروزآسیب میبیند میتواند زندگی بیمار را به شدت دچار مشکل کند . با توجه به افزایش سن جمعیت جراحی تعویض مفصل زانو و یا آرتروپلاستی زانو به عنوان روش درمان آرتروز زانو استفاده شده ، روز به روز دارای محبوبیت بیشتری می شود .

مراحل جراحی تعویض مفصل زانو

 • در جراحی تعویض مفصل زانو که با ایجاد برش در قسمت جلو زانو شروع می شود تا جراح بتواند دید بهتری ب زانو فرد داشته باشد .
 • بافت نرم اطراف زانو به وسیله ابزارهای جراحی کنار نگه داشته می شود . زمانی که مفصل زانو باز نگه داشته می شود ، سپس جراح بخش های آسیب دیده را جدا می کند .
 • جراح با استفاده از ابزار های مخصوصی که به روی زانو قرار می گیرد و اره مخصوص جراحی را هدایت می کند ، سطوح آسیب دیده را از زانو جدا می کند تا قطعات زانوی مصنوعی به درستی بر روی استوانه قرار بگیرد .
 • بعد از جداسازی سطوح آسیب دیده هر یک از قطعات مفصل مصنوعی به صورت موقت بر جای خود قرار داده می شود تا جراح تعویض مفصل را از لحاظ محدوده حرکت و پایداری مورد بررسی قرار دهد .
 • سپس جراح، زانو جدید را امتحان می کند تا مطمئن شود محدوده حرکتی کامل بعد از جراحی برمی گردد و همچنین زانو بیش از حد شل و یا سفت نشده باشد .
 • بعد از اینکه جراح ارتوپد از اندازه قطعات و همچنین از میزان شل بودن وسفتی آن اطمینان حاصل نمود ، قطعات دائمی را بر روی زانو در جای خود قرار خواهد داد .
 • برش ایجاد شده با چند لایه بخیه بسته می شود و پانسمان روی آن قرار می گیرد .
 • بعد از انجام جراحی بیمار به اتاق ریکاوری منتقل می شود .

مراقبت های بعد از تعویض مفصل زانو

چند هفته بعد از این روش ممکن است نیاز به استفاده از عصا یا واکر داشته باشید، بنابراین قبل از عمل جراحی آنها را تهیه کنید .

استعمال دخانیات بعد از جراحی تعویض مفصل توصیه نمی شود .

بهتر است منزل خود را برای بازگشت خود اماده کنید و تمام امکانات رفاهی را در نزدیک ترین مکان خود قرار دهید .

داروهای تجویز شده باید سر وقت مصرف شود .

در صورت وجود تورم، کبودی و درد غیر قابل تحمل سریع تر به پزشک خود مراجعه نمایید .

زمان مشاهده نتایج جراحی مفصل زانو

بیماران معمولا یک روز بعد از انجام جراحی با استفاده از عصا قادر به راه رفتن خواهند بود . ولی بهبودی کامل بعد از این جراحی معمولا چند ماه طول خواهد کشید .

توجه داشته باشید که انتخاب بهترین جراح زانو می تواند تاثیر بسیاری در روند بهبود شرایط شما داشته باشد . جهت دریافت مشاوره در زمینه جراحی تعویض مفصل زانو از دکتر خلیل واعظی با شماره 02188280422 تماس حاصل نمایید
همچنین برای مشاهده تمرین های مناسب در زمینه درمان بیماری های ارتوپدی پیج اینستاگرام دکتر خلیل واعظی را همراهی کنید .
</p

عوارض بعد از تعویض مفصل زانو

 • عفونت : ایجاد عفونت بعد از انجام این عمل حراحی بسبار کم می باشد ولی به دلیل اینکه در هنگام بروز بسیار خطرناک می باشد باید در انجام این عمل بسیار دقت نمود .
 • لخته شدن خون : شایع ترین عوارض این عمل لخته شدن خون می باشد که در بسیاری از عمل ها ممکن است رخ بدهد .
 • محدود شدن در حرکت زانو : بعد از جراحی زانو انتظار می رود که ۱۱۰ درجه خم شود ولی ممکن است این نتیجه بعد از عمل حاصل نشود .
 • خراب شدن مفصل مصنوعی : ممکن است بعد از گذشت چند سال زانو دچار سائیدگی شود .

شایان ذکر است که جراح زانو می تواند تاثیر بسیاری در کاهش این عوارض داشته باشد .

نتیجه گیری

جایگزینی زانو برای اکثر مردم، تسکین درد، ارتقاء حرکت و بهبود کیفیت زندگی را فراهم می آورد. انتظار می رود بیشتر جایگزین های زانو بیش از 15 سال ماندگاری داشته باشند .

دکتر خلیل واعظی

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

8 + 16 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button