بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران

ریشه کلمه ارتوپد: کلمه ارتوپد ریشه ایتالیایی دارد که اولین کسی آن را نام گذاری کرد اقای نیکولاس آندری بود که در قرن 1741 میلادی این کار را انجام داد. این لغت بر گرفته از دو لغت ارتو به معنای صاف و مستقیم و کلمه ی پدی به معنی کودک است. علت نام گذاری این بوده است که در آن زمان ها بیشتر به صاف کردن استخوان های بچه ها می پرداختند.

چه زمانی باید به متخصص ارتوپد مراجعه شود ؟

قبل از یافتن بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران بهتر است بدانیم چه مواقعی به متخصص ارتوپد نیاز داریم.

زمانی که دچار شکستگی شده ایم و نیاز داریم گچ یا آتل ببندیم.

زمانی که در انجام ورزش نیاز به آسیب شده ایم.

هنگامی که نیاز به تزریق در مفصل داریم.

زمانی که نیاز است شکستگی را جا بندازیم.

برای انجام فیزیوتراپی.

برای انجام جراحی های مفصل و استخوان ها.

عفونت اندام ها

دراز بودن عضو

تونل کارپ، جراحت دست

جراحت تاندون آشیل، پینه پا و قوزک

پوکی استخوان

پای چنبری، انحراف پا و دیسپلازی لگن

بیرون زدگی دیسک تنگی مجرای نخاع

تومور های استخوان و بافت های نرم اندام

بیماری های مادرزادی اندام ها

و…

در تمام این موارد نیاز داریم به متخصص ارتوپد خوب مراجعه کنیم.

بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران

متخصص ارتوپد خوب کیست

افرادی که نیاز به متخصص ارتوپد دارند حتما دچار درد و ناراحتی در قسمت استخوان و مفاصل خود هستند. بنابراین باید نزد متخصص ارتوپد بروند که آسیب و درد را کاهش دهند و عوارض ناشی از روش های درمان را نیز به حداقل برسانند. زیرا ممکن است به دلیل نابلد بودن جراح ارتوپدی دچار آسیب های جبران ناپذیر شوند .

روند درمان توسط ارتوپد چیست

معمولا بیماران با بروز علامت هایی مانند زانو درد و یا کمر درد به پزشک مراجعه می کنند و در مقابل سوال های دکتر پاسخ می دهند که به طور مثال زانو ام درد می کند. همانگونه که می دانید درد زانو یک بیماری محسوب نمی شود و فقط یک علامت است که این بیماری می تواند از بیماری های دیگر به وجود آمده باشد به همین خاطر پزشک سوال هایی از بیمار می پرسد تا با توجه به جواب، علت اصلی رخ داد این درد را پیدا کند و سپس روش های درمانی را تشخیص داده و شروع به درمان کند.

روش های درمان بیماری ارتوپدی

جراح ارتوپد خوب تا حد امکان از انجام جراحی برای درمان بیمار استفاده نمی کند و ابتدا تمام سعی خود را می کند تا از روش های مختلف برای درمان بیمار استفاده نماید. این روش ها مانند فیزیوتراپی، تجویز دارو و …  می باشد. روش های کم تهاجم ممکن است تا حد زیادی به درمان بیماری کمک کند همچنین عوارض کمتری دارد. ولی در برخی موارد مشاهده می شود که بیمار دچار آسیب شدیدی می باشد و روش های غیر جراحی تاثیر چندانی نداشته و درد بیمار بهبود نیافته است. در این شرایط جراح ارتوپدی از روش های مختلف جراحی برای از بین بردن مشکل بیمار استفاده می کند. بنابراین بهتر است نزد متخصص ارتوپدی خوب مراجعه نمایید. بیماری های عضلانی باید سریعا درمان شوند. هرچه درمان سریع انجام شود باعث سریع تر بهبود یافتن شخص بیمار می شود.

جراح ارتوپدی با انواع قسمت های اسکلت بدن آشنا هستند. ولی برخی با گرفتن مدرک فوق تخصص یکی از قسمت های دقیق تر درمان را انجام می دهند. به طور مثال فوق تخصص مچ پا، فوق تخصص مچ دست و …

درمان بیماری ارتوپدی با جراحی

جراح ارتوپدی بسیاری از جراحی ها را برای کاهش درد بیمار انجام می دهد ولی از رایج ترین این جراحی ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

آرتروسکوپ:  آرتروسکوپی یکی از روش های رایج برای جراحی مفاصل می باشد که جراح ارتوپدی با استفاده از دوربین و دستگاه ارتروسکوپ اقدام به جراحی بیمار می کند. در این روش میزان بریدگی در جراحی کم می باشد. از آرتروسکوپی برای درمان مواردی که مشکل چندانی در قسمت مفصل نمی باشد می توان استفاده نمود .

همجوشی : این روش باعث متصل شدن استخوان ها با استخوان های پیوند خورده می شود .

شکستگی داخلی:  در این روش از پیچ و پلاک استفاده می شود و جراح ارتوپد برای ثابت نگه داشتن قسمت های شکسته از این قطعه استفاده می کند .

جراحی تعویض مفصل : غضروف که در تمام مفاصل وجود دارد گیرنده درد ندارد. بر اثر بالا رفتن سن، بیماری از جمله آرتروز، وارد شدن ضربه شدید از جمله تصادف و … باعث از بین رفتن لایه غضروف می شود و به دلیل از بین رفتن غضروف ها، استخوان ها با یک دیگر برخورد پیدا می کنند و منجر به ایجاد درد در بیمار می شوند. یکی از روش های درمانی مناسب برای این مشکل تعویض مفصل می باشد .

این جراحی یکی از تخصصی ترین کار های متخصص ارتوپد می باشد که در آن قسمت های آسیب دیده از سر استخوان ها را جدا کرده و با قطعه مصنوعی ترمیم می کند و باعث کاهش درد در بیمار می شود. موارد استفاده از این جراحی شامل جراحی تعویض مفصل زانو ، جراحی تعویض مفصل شانه و … می باشد .

استئوتومی : برای جابه جا نمودن استخوان ها از این روش استفاده می شود

ترمیم بافت استخوان : در برخی موارد قسمت های بدن مانند رباط ها و یا تاندون ها دچار مشکل می شوند در این روش بافت های این قسمت ها را ترمیم می کنند .

دکتر خلیل واعظی یکی از بهترین  متخصص ارتوپدی در غرب تهران می باشد که در زمینه درمان انواع مشکل ارتوپدی از بهترین متخصص ارتوپد می باشد.  دکتر خلیل واعظی ابتدا مشکل بیمار را تشخیص داده و سپس از روش های غیر جراحی اقدام به درمان بیمار می نماید. دکتر خلیل واعظی تنها در صورتی که روش های غیر جراحی برای بیمار نتیجه نداشته باشد از روش های جراحی استفاده می کند.

جراحی ارتوپد برای چه کسانی انجام می شود ؟

اصولا جراح ارتوپد ابتدا باید با استفاده از روش های غیر جراحی  اقدام به درمان بیمار نماید. در این مرحله از دارو درمانی، انجام ورزش های مخصوص و فیزیوتراپی برای بیمار استفاده می نماید. در صورتی که هیچ کدام از روش های ذکر شده به رفع مشکل و کاهش درد بیمار کمک نکند، جراح ارتوپد از روش های جراحی برای کاهش درد بیمار استفاده می نماید.

بیماری های رایج ارتوپدی

در این بخش برخی از بیماری های شایع در ارتوپد به اختصار توضیح داده می شود.

آرتروز

با تخریب غضروف در بین مفاصل، بیماری آرتروز ایجاد می شود که از شایع ترین آن می توان به آرتروز زانو اشاره نمود.

پارگی منیسک

همانطور که اشاره شد، زانو برای حرکت کردن نیاز به غضروف دارد. منیسک شامل دو لایه بین مفصل می باشد که غضروف در داخل آن قرار گرفته است. فشار و پارگی در این قسمت می تواند منجر به پارگی منیسک شود.  با توجه به میزان آسیب وارد شده و مدت زمانی که این مشکل ایجاد شده است درمان آن متفاوت می باشد. اگر آسیب در بخش یک سوم خارجی قرار بگیرد با استفاده از ترمیم می توان به درمان منیسک پرداخت در غیراینصورت باید این قسمت کامل برداشته شود .

رباط صلیبی

این مشکل از رایج ترین آسیب هایی می باشد که به ویژه در ورزشکاران مشاهده می شود.  این مشکل ممکن است به علت کاهش سرعت ناگهانی در هنگام حرکت ، تصاوف و … رخ دهد. اگر بعد از آسیب دیدن قسمت رباط صلیبی بیمار سریعا تحت درمان قرار بگیرد، درصورتی که مایع درون مفصل زیاد می باشد با استفاده از روش های دیگر از جمله فیزیوتراپی می توان به درمان آن پرداخت.

برای درمان انواع بیماری های ارتوپدی از دکتر خلیل واعظی مشاوره دریافت نمایید.

تشخیص و درمان همه بیماری های اندام

بیشتر مردم فکر می کنند که ارتوپد و جراحی های ارتوپدی فقط مخصوص بیماری های استخوانی است در صورتی که این تفکر اشتباه است

بسیاری از درد هایی که در قسمت دست و پا احساس می شود ناشی از مشکلاتی در بافت های غیر استخوانی می باشد.

به طور مثال تاندوم ها از عوامل اصلی درد اندامی می باشند. اگر هنگام ورزش یا کار های سنگین کشیده شوند باعث درد در دست و پا می شود.

رگه های اعصاب در ناحیه دست وپا می توانند یکی از عوامل درد باشند یعنی ممکن است بر اثر فشار بافت های مجاور، به رگه های اعصاب فشار بیاید و باعث ایجاد درد بشود.

اگر با کشیدگی شدید عضلات مواجه شویم ممکن است موجب پارگی عضلات بشویم و خود این عامل درد است.

یکی دیگر از عوامل درد لیگامان ها می توانند باشند. لیگامان ها همان بافت های محکمی هستند که دو سر استخوان ها مفاصل  را بهم متصل می کنند.

زیر شاخه های اصلی ارتوپدی

زیر شاخه های اصلی ارتوپدی عبارتند از:

جراحی دست

جراحی پا

جراحی زانو

جراحی مفصل ران و لگن

جراحی ارتوپدی کودکان

جراحی ستون مهره

جراحی شانه و آرنج

جراحی تومور هاس سیستم حرکتی

جراحی تروما و آسیب اسکلتی

جراحی آسیب های ورزشی

سایر مقالات دکتر خلیل واعظی

تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل ران

تعویض مفصل شانه

آرتروسکوپی زانو

درمان آرتریت

منتظر نظرات پیشنهادات شما هستیم

با تشکر ، گروه مدیریت سایت دکتر واعظی

دکتر خلیل واعظی

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

بیست − دوازده =

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
Call Now Button