بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران

بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران

آیا به دنبال بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران هستید ؟ آیا نمی دانید برای درمان مشکلات ارتوپدی به کدام پزشک مراجعه کنید ؟ با ادامه مطلب همراه باشید تا به تمام سوالات خود پاسخ دهید .

بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران

بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران

چه زمانی باید به متخصص ارتوپد مراجعه شود ؟

قبل از یافتن بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران بهتر است بدانیم چه مواقعی به متخصص ارتوپد نیاز داریم .

  • زمانی که دچار شکستگی شده ایم و نیاز داریم گچ یا آتل ببندیم .
  • زمانی که در انجام ورزش نیاز به آسیب شده ایم .
  • هنگامی که نیاز به تزریق در مفصل داریم .
  • زمانی که نیاز است شکستگی را جا بندازیم .
  • برای انجام فیزیوتراپی
  • برای انجام جراحی های مفصل و استخوان ها

و …

در تمام این موارد نیاز داریمبخ متخصص ارتوپد خوب مراجعه کنیم .

متخصص ارتوپد خوب کیست

افرادی که نیاز به متخصص ارتوپد دارند حتما دچار درد و ناراحتی در قسمت از استخوانو مفاصل خود هستند . بنابراین باید نزد متخصص ارتوپد بروند که آسیب و درد را کاهش دهد و عوارض ناشی از روش های درمان را نیز به حداقل برساند . زیرا ممکن است به دلیل نابلد بودن جراح ارتوپدی ممکن است دچار آسیب های جبران ناپذیر شوید .

روش های درمان بیماری ارتوپدی

جراح ارتوپد خوب تا حد امکان از انجام جراحی برای درمان بیمار استفاده نمی کند و ابتدا تمام سعی خود را می کند از رو ش های مختلف برای درمان بیمار استفاده نماید . این روش ها مانند فیزیوتراپی ، تجویز دارو و … می باشد . روش های کم تهاجم ممکن است تا حد زیادی به درمان بیماری کمک کند همچنین عوارض کمتری دارد . ولی در برخی موارد مشاهده می شود که بیمار دچار آسیب شدیدی می باشد و روش های غیر جراحی تاثیر چندانی نداشته و درد بیمار بهبود نیافت است . در این شرایط جراح ارتوپدی از روش های مختلف جراحی برای از بین بردن مشکل بیمار استفاده می کند . بنابراین بهتر است نزد متخصص ارتوپدی خوب مراجعه نمایید . بیماری های عضلانی باید سریعا درمان شوند . هرچه درمان سریع انجام شود باعث سریع تر شدن روند بیماری می شود .

جراح ارتوپدی با انواع قسمت های اسکلت بدن آشنا هستند . ولی برخی با گرفتن مدرک فوق تخصص یکی از قسمت ها دقیق تر درمان را انجام می دهند . به طور مثال فوق تخصص مچ پا ، فوق تخصص مپ دست و … .

درمان بیماری ارتوپدی با جراحی

جراح ارتوپدی بسیاری از جراحی ها را برای کاهش درد بیمار انجام می دهد ولی از رایج ترین این جراحی ها می توان به موارد زیر اشاره نمود .

آرتروسکوپی : آرتروسکوپی یکی از روش های رایج برای جراحی مفاصل می باشد که جراح ارتوپدی با استفاده از دوربین و دستگاه ارتروسکوپ اقدام به جراحی بیمار می کند . در این روش میزان بریدگی در جراحی کم می باشد . از آرتروسکوپی برای درمان مواردی که مشکل چندانی در قسمت مفصل نمی باشد استفاده نمود .

همجوشی : در این روش باعث متصل شدن استخوان ها با استخوان های پیوند خورده می شوند .

شکستگی داخلی : در این روش از پیچ و پلاک استفاده می شودو جراح ارتوپدی برای ثابت نگه داشتن قسمت شکسته از این قطعه استفاده می کند .

جراحی تعویض مفصل : غضروف که در تمام مفاصل وجود دارد گیرنده درد ندارد . بر اثر بالا رفتن سن ، بیماری از جمله آرتروز ، وارد شدن ضربه شدید از جمله تصادف و … باعث از بین رفتن لایه غضروف می شود و به دلیل از بین رفتن غضروف ها ، استخوان ها با یکدیگیر برخورد پیدا می کنند و منجر به ایجاد درد در بیمار می شود . یکی از روش های درمانی مناسب برای این مشکل تعویض مفصل می باشد .

این جراحی یکی از تخصصی ترین کار های متخصص ارتوپد می باشد که در آن قسمت های آسیب دیده از سر استخوان ها را جدا کرده و با قطعه مصنوعی ترمیم می کنند و باعث کاهش درد در بیمار می شوند . موارد استفاده از این جراحی شامل جراحی تعویض مفصل زانو ، جراحی تعویض مفصل شانه و … می باشد .

استئوتومی : برای جابه جا نمدن استخوان ها از این روش استفاده می شود .

ترمیم بافت استخوان : در برخی مئارد قسمت های بدن مانند رباط ها و یا تاندون ها دچار مشکل می شوند در این روش بافت های این قسمت ها را ترمیم می کنند .

دکتر خیلی واعظی یکی از بهترین  متخصص ارتوپدی در غرب تهران می باشد که در زمینه درمان انواع مشکل ارتوپدی از بهترین متخصص ارتوپد می باشد. دکتر خلیل واعظی ابتدا مشکل بیمار را تشخیص داده و سپس از روش های غیر جراحی اقدام به درمان بیمار می نماید . دکتر خلیل واعظی تنها در صورتی که روش های غیر جراحی برای بیمار نتیجه نداشته باشد از روش های جراحی استفاده می کند .

جراحی ارتوپد برای چه کسانی انجام می شود ؟

اصولا جراح ارتوپد ابتدا باید با استفاده از روش های غیر جراحی  اقدام به درمان بیمار نماید . در این مرحله از دارو درمانی ، انجام ورزش های مخصوص و فیزیوتراپی برای بیمار استفاده می نماید . در صورتی که هیچکدام از روش های ذکر شده به رفع مشکل و کاهش درد بیمار کمک نکند ، جراح ارتوپد از روش های جراحی برای کاهش درد بیمار استفاده می نماید .

بیماری های رایج ارتوپدی

در این بخش برخی از بیماری های شایع در ارتوپد به اختصار توضیح داده می شود .

آرتروز

با تخریب غضروف در بین مفاصل ، بیماری آرتروز ایجاد می شود که از شایع ترین آن می توان به آرتروز زانو اشاره نمود .

در ویدئو زیر می توانید توضیحات دکتر خلیل واعظی در زمینه آرتروز زانو را مشاهده نمایید .

پارگی منیسک

همانطور که اشاره شد ، زانو برای حرکت کردن نیاز به غضروف دارد . منیسک شامل دو لایه بین مفصل می باشد که غضروف در داخل آن قرار گرفته است . فشار و پارگی در این قسمت می تواند منجر به پارگی منیسک شود .  با توجه به میزان آسیب وارد شده و مدت زمالنی که این مشکل ایجاد شده است درمان آن متفاوت می باشد . اگر آسیب در بخش یک سوم خارجی قرار بگیرد با استفاده از ترمیم می توان به درمان منیسک پرداخت در غیراینصورت باید این قسمت کامل برداشته شود .

رباط صلیبی

این مشکل از رایج ترین آسیب هایی می باشد که به ویژه در ورزشکاران مشاهده می شود .  این مشکل ممکن است به علت کاهش سرعت ناگهانی در هنگام حرکت ، تصاوف و …رخ دهد . اگر بعد از آسیب دیدن قسمت رباط صلیبی بیمار سریعا تحت درمان قرار بگیرد ، درصورتی که مایع درون مفصل زیاد می باشد با استفاده از روش های دیگر از جمله فیزیوتراپی می توان به درمان آن پرداخت .

 برای درمان انواع بیماری های ارتوپدی از دکتر خلیل واعظی مشاوره دریافت نمایید . شماره تماش دکتر واعظی

سایر مقالات دکتر خلیل واعظی

تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل ران

تعویض مفصل شانه

آرتروسکوپی زانو

درمان آرتریت

منتظر نظرات پیشنهادات شما هستیم

با تشکر ، گروه مدیریت سایت دکتر واعظی

دکتر خلیل واعظی

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

6 + بیست =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button