جراحی آرتروسکوپی زانو

جراحی آرتروسکوپی زانو

آرتروسکوپی یکی از جر احی های پر طرفدار در چندین سال گذشته است و بیش از 70،000 آرتروسکوپی زانو در سال 2011 در استرالیا انجام شده و اگرچه میزان عمل جراحی در حال کاهش است اما هنوز هم یکی از رایج ترین روش های جراحی است . اما آرتروسکوپی زانو به چه صورت انجام می شود؟ دلایل استفاده از آرتروسکوپی زانو چیست ؟ 

جراحی آرتروسکوپی زانو

جراحی آرتروسکوپی زانو

آرتروسکوپی زانو به چه صورت انجام می شود؟

آرتروسکوپی شامل ایجاد یک برش کوچک در پوست و قرار دادن نوع دوربین بر برای مشاهده داخل مفصل می باشد. از برش دیگر تجهیزات لازم جهت اعمال تغییرات داخل بدن بیمار قرار می گیرد. آرتروسکوپی زانو نیاز به ورود به بیمارستان و یک بیهوشی دارد.

دوربین می تواند ساختارهایی مانند غضروف را که پایان استخوان ها، پوشش (سینوویوم)، منیسک ها و رباط ها را پوشش می دهد، ببیند. کلمه arthroscopy به معنای نگاه کردن به داخل مفصل است.

اصولا از آرتروسکوپی به چه منطور استفاده می شود ؟

آرتروسکوپی زانو اغلب برای درمان استئوآرتریت (سایش و پارگی در مفصل) یا همان آرتروز زانو و یا مشکلات با منیسک (دو دیسک لاستیک بین انتهای استخوان) انجام می شود.

در مورد مشکلات استئوآرتریت و منیسک، آرتروسکوپی می تواند برای رفع مشکلات از مفصل و یا برای ترمیم غضروف و یا قسمت های پاره شده از منیسک استفاده شود.

این روش همچنین می تواند برای انجام بازسازی لگن، کمک به درمان شکستگی ها و یا عفونت ها در زانو یا به سادگی نمونه برداری از بافت از مفصل استفاده شود.

عوارض جانبی

عوارض جراحی آرتروسکوپی زانو شامل عفونت، تورم و لخته شدن خون در پا است. عوارض بعد از آرتروسکوپی زانو غیرمعمول هستند و در صورت ایجاد آرتروسکوپی زانو، یک روش جراحی کم خطر در نظر گرفته می شود.

یک مشکل جالب استفاده از آرتروسکوپی زانو برای درمان آرتریت زانو است. مطالعاتی در مورد استفاده از عمل جراحی آرتروسکوپی در بیماران مبتلا به استئوآرتریت زودرس مفصل زانو انجام شده است. به طور کلی، بیماران مبتلا به استئوآرتریت زانو در صورت عمل جراحی آرتروسکوپی خوب عمل می کنند، در حالی که علائم آنها عمدتا از غضروف شل شده یا پاره شده است، در حالی که ناراحتی های عضلانی با عمل جراحی زانو آسیب ندیده است. تعیین منبع ناراحتی برای پیش بینی نتیجه عمل جراحی برای این مشکل بسیار مهم است.

جهت دریافت مشاوره از دکتر خلیل واعظی با شماره 02188280422 تماس حاصل نمایید
همچنین برای مشاهده تمرین های مناسب در زمینه درمان بیماری های ارتوپدی پیج اینستاگرام دکتر خلیل واعظی را همراهی کنید .
</p

نتیجه گیری

آرتروسکوپی زانو یک روش جراحی بسیار امن است که بسیار معمول انجام می شود. با این حال، خطرات مربوط به جراحی آرتروسکوپی زانو وجود دارد و هر بیمار با توجه به درمان زانوی خود با جراحی باید این خطرات را درک کند.

خوشبختانه خطرات ناشی از آرتروسکوپی زانو به طور کلی تهدید کننده زندگی نیستند و اکثر آنها می توانند با درمان مناسب درمان شوند. پیشگیری از عوارض آرتروسکوپی زانو مهمترین گام برای حفظ سلامتی است. به دنبال جراحان جراحت خود، با توجه به اینکه ممکن است دقت بیشتری داشته باشید، می توانید به اطمینان حاصل کنید که بعد از آرتروسکوپی زانو شما مشکلی نخواهید داشت.

https://medicalxpress.com/news/2018-09-knee-arthroscopy-common-effective-surgeries.html

دکتر خلیل واعظی

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

5 − 3 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button