جراحی رباط صلیبی قدامی

جراحی رباط صلیبی قدامی

جراحی برای صدمات رباط صلیبی قدام شامل بازسازی یا ترمیم ACL است. جراحی بازسازی ACL از یک پیوند برای جایگزینی رباط استفاده می کند. متداول ترین گرافت ها با استفاده از بخشی از بدن خود ، مانند تاندون زانو (تاندون پاتلار) یا یکی از تاندون های همسترینگ ، autografts هستند. گاهی اوقات از تاندون چهار سر ران از بالای زانو استفاده می شود. انتخاب دیگر ، بافت آلوگرافت است ، که از یک اهدا کننده متوفی گرفته می شود.

    عمل جراحی ترمیم معمولاً فقط در مورد شکستگی بویایی (جداسازی رباط و یک تکه استخوان از بقیه استخوان) استفاده می شود. در این حالت قطعه استخوان متصل به ACL به استخوان مجدداً وصل می شود.

جراحی ACL معمولاً با ایجاد بریدگی های کوچک در زانو و قرار دادن ابزارهایی برای جراحی از طریق این برش ها (جراحی آرتروسکوپی) انجام می شود. در برخی موارد ، این کار با قطع برش بزرگ در زانو (عمل جراحی باز) انجام می شود.

جراحی-رباط-صلیبی-قدامی

جراحی-رباط-صلیبی-قدامی

جراحی های ACL توسط جراحان ارتوپدی انجام می شود.

در بازسازی پارگی جزئی یا کامل ACL ، بهترین زمان برای جراحی مشخص نیست. جراحی بلافاصله بعد از آسیب دیدگی با افزایش بافت فیبری همراه است که منجر به از دست دادن حرکات (آرتروفیبروز) بعد از عمل می شود. فوتنوت 1 برخی از کارشناسان معتقدند که تا زمانی که تورم کاهش یابد ، عمل جراحی باید به تأخیر بیفتد ، شما دامنه حرکتی را در زانوی خود به دست آورده اید. شما می توانید عضلات جلوی ران خود را خنثی کنید (خم کنید) .برنامه 1 بسیاری از متخصصان توصیه می کنند کمی بعد از آسیب دیدگی ، تمرینات خود را برای افزایش دامنه حرکت و افزایش قدرت انجام دهید.

در بزرگسالان ، سن یک عامل جراحی نیست ، اگرچه ممکن است سلامت کلی شما باشد. جراحی ممکن است بهترین درمان برای افراد دارای شرایط پزشکی نباشد که جراحی را به خطر بیشتری تبدیل می کند. این افراد ممکن است روشهای درمانی غیر جراحی را انتخاب کنند و ممکن است سعی کنند سطح فعالیت خود را تغییر دهند تا از زانو آسیب نبینند.

جراحی آرتروسکوپی

بسیاری از جراحان ارتوپدی به جای جراحی باز برای صدمات ACL از جراحی آرتروسکوپی استفاده می کنند زیرا:

    مشاهده و کار بر روی ساختارهای زانو آسان است.

    از برش های کوچکتر از جراحی باز استفاده می کند.

    این کار می تواند همزمان با آرتروسکوپی تشخیصی انجام شود (با استفاده از آرتروسکوپی برای اطلاع از آسیب یا آسیب به زانو).

    ممکن است خطرات کمتری نسبت به جراحی باز داشته باشد.

جراحی آرتروسکوپی تحت بی حسی موضعی (مانند نخاع) یا بیهوشی عمومی انجام می شود.

چه اتفاقی در طی جراحی می افتد

در حین بازسازی آرتروسکوپی ACL ، جراح چندین برش کوچک – معمولاً دو یا سه – در اطراف زانو ایجاد می کند. محلول نمکی (نمکی) استریل از طریق یک برش از طریق یک برش به زانو پمپ می شود تا آن را گسترش داده و خون را از ناحیه شستشو دهید. این به پزشک اجازه می دهد ساختارهای زانو را با وضوح بیشتری مشاهده کند.

جراح یک آرتروسکوپ را در یکی از برش های دیگر قرار می دهد. دوربینی در انتهای آرتروسکوپ تصاویر را از داخل زانو به یک مانیتور تلویزیون در اتاق عمل منتقل می کند.

دریل های جراحی از طریق برش های کوچک دیگر وارد می شوند. جراح سوراخهای کوچکی را به استخوانهای فوقانی و پایینی می انجامد که این استخوانها در مفصل زانو به هم نزدیک می شوند. سوراخ ها تونل هایی را تشکیل می دهند که از طریق آن پیوند لنگر می خورد.

جهت دریافت مشاوره از دکتر خلیل واعظی با شماره 02188280422 تماس حاصل نمایید.
اینستاگرام دکتر خلیل واعظی

اگر از بافت خود استفاده می کنید ، جراح برش دیگری را در زانو ایجاد می کند و پیوند (بافت جایگزین) را می گیرد.

پیوند از طریق تونل هایی که در استخوان های پایینی و فوقانی حفر شده اند ، کشیده می شود. جراح پیوند را با سخت افزارهایی مانند پیچ ​​یا منگنه ایمن می کند و برش ها را با بخیه یا نوار بسته می کند. زانو باند می شود و شما 2 تا 3 ساعت به اتاق ریکاوری منتقل می شوید.

در حین جراحی قدامی صلیبی ، جراح ممکن است سایر قسمت های آسیب دیده زانو مانند منیسک ، سایر رباط های زانو ، غضروف یا استخوان های شکسته را ترمیم کند.

سایر مقالات

درمان زانو درد

درمان آرتروز بدون جراحی

بهترین متخصص ارتوپدی در تهران

بهترین جراح ارتوپد در تهران

دکتر خلیل واعظی

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

بیست − 7 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button