درمان آرتریت

درمان آرتریت

افزایش سن شایع ترین علت و عامل تخریب مفاضل می باشد به دلیل مکانیزم هایی که دلیل آن کاملا در حال حاضر برای بشر ناشناخته می باشد برخی از افراد با آرتروز یا آرتریت با بالا رفتن سن مواجه می شوند ژنتیک در بروز این بیماری بسیار می تواند تاثیر گذار باشد ، زمانی که فردی با بیماری آرتروز یا آرتریت مواجه می شود درمان زود به هنگام دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد ، لازم به ذکر است روش هایی که در درمان در نظر گرفته می شود در جهت کند کردن روند تخریب مفاصل می باشد . مراقبت هایی که توسط خود فرد صورت می گیرد دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد .

درمان آرتریت

درمان آرتریت

آرتریت به مرور زمان موجب تخریب غضروف مفصل می شود ، در اصلاح به بیماری آرتریت ، آرتروز هم گفته می شود که در بین عموم مردم بیشتر شناخته شده می باشد در صورتی که اصطلاح چندان دقیقی نمی باشد .

علل های مختلفی می تواند باعث بروز آرتریت و تخریب غضروف مفاضل شود که در زیر به آن ها اشاره شده است :

 • شکستگی ها
 • آسیب های ورزشی
 • مصرف برخی از داروها مانند کورتون
 • دررفتگی مادرزادی مفصل هیپ

علائم

از شایع ترین علائم آرتریت درد در مفصل می باشد ، با توجه به نوع آرتریت علائم و نشانه های این بیماری میتواند متفاوت باشد که شامل درد ، قرمزی ، عدم عملکرد درست عضلات و تورم است .

درمان

روش های درمان آرتریت  با توجه به بهبود عملکرد مفصل متفاوت می باشد پزشک با توجه به نوع آرتریت داروهایی را برای بیمار تجویز می نماید ، داروهای تجویزی باید به موقع مصرف شوند تا بتوان نتایح بسیار خوبی را دریافت کرد .

فیزیوتراپی در درمان آرترتیت تاثیر بسیار بالایی دارد ، ورزش و فیزیوتراپی باعث بهبود عملکرد عضلات دربرگیرنده مفاصل می شود . در برخی از بیماران برای بهبود عملکرد عضلات نیاز به آتل می باشد در صورتی که میزان آسیب دیدگی بسیار شدید باشد و نتوان با استفاده از دارو درمانی و فیزوتراپی آرتریت را درمان کرد جراحی تعویض مفصل برای بیمار در نظر گرفته می شود ، این جراحی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، دکتر خلیل واعضی جراح و متخصص ارتوپدی در جراحی تعویض مفصل دارای تجربه بسیار فراوانی می باشند و می توانند راهنمایی و مشاوره های لازم را در رابطه با درمان آرتریت در اختیار افرادی که با این بیماری مواجه هستند قرار دهند ، درمان زود به هنگام آرتریت دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد زیرا در صورتی که درمان با موفقت انجام گیرد نیازی به جراحی و تعویض مفصل نمی باشد در واقع آخرین روش درمانی آرتریت ، جراحی می باشد .

دکتر خلیل واعظی

مطالب مرتبط
[yarpp]

2 thoughts on “درمان آرتریت

 1. محمدرضا عباسی - فوریه 5, 2019 در 9:14 ق.ظ

  سلام آقای دکتر بنده 43 ساله هستم در 16 سالگی دچار عفونت مفصل زانوی چپ شدم مدتی در بیمارستاتن بستری بودم ولی درمان جواب نداد در آخر با برانول بین کشکک و مفصل زانو عفونت را تخلیه کردند ولی به خاطر شغل پدرم مجبور با انجام کارهای کشاورزی و دامپروری بودم و زانوی راستم هم دچار سابیدگی شدید شد و الان هم دبیر هستم و سر رپا ایستادنم هم زیاد است و درد زانوی شدیدی دارم مخصوصا زمانهایی که کار بدنی کم دارم مثلا اگر یک روز بیکار باشم و در منزل باشم شب از فشار درد خوابم نمی برد. لطفا مرا راهنمایی کنید . آیا امکان ازون تراپی برایم هست یا خیر؟

  پاسخ
  • drvaezi - فوریه 24, 2019 در 8:44 ق.ظ

   سلام، بايستى معاينه شويد وراديوگرافى انجام شود تا ببينيم ازن تراپى وپى أر پىPRP براى شما مناسب است يا خير،

   پاسخ

پاسخ

چهارده − سیزده =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button