دوره نقاهت تعویض مفصل زانو

دوره نقاهت تعویض مفصل زانو

یکی از عمل های مناسب برای افرادی که دچار آسیب های شدید زانو هستند، تعویض مفصل زانو می باشد . این جراحی باعث بهتر شدن فعالیت های زانو می شود . اما تعویض مفصل زانو ممکن است منجر به عوارض جبران ناپذیر شود ؟ دوره نقاهت جراحی تعویض مفصل زانو چقدر است ؟

دوره نقاهت تعویض مفصل زانو

دوره نقاهت تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل زانو

جراحی تعویض مفصل زانو یک روش مناسب به منظور رفع درمان زانو درد می باشد . یکی از مهم ترین دلایل انجام این جراحی وجود بیماری آرتروز زانو است . با استفاده از ای جراحی می توان بخش آسیب دیده را احیا نمود و باعث بهبود در حرکت آن شوید .

مراحل تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل زانو و یا همان آرتروپلاستی زانو یکی از روش های درمانی می باشد که در آن ابتدا پوست زانو را برش می دهند و سپس جراح ارتوپد غضروف آسیب دیده و استخوان را از سطح مفصل زانو شما برداشته و آنها را با استفاده از مفصل مصنوعی جایگزین می کند . جراح ارتوپد باید محدوده حرکت بیمار را بررسی نماید . .

عوارض جراحی تعویض مفصل زانو

این جراحی نیز مانند سایر جراحی ها ممکن است به دلیل عدم مهارت پزشک و یا عدم مراقبت مناسب خود بیمار دچار مشکلاتی همچون عفونت در محل جراحی، التهاب، لخته شدن خون، جابجایی زانو، و … شود .

به منظور کاهی عوارض جراحی تعویض مفصل زانو باید به یک جراح و متخصص ارتوپد خوب مراجعه نمایید تا با مهارت کامل اقدام به انجام آن نمایید .
جهت دریافت مشاوره در زمینه جراحی تعویض مفصل زانو از دکتر خلیل واعظی با شماره 02188280422 تماس حاصل نمایید
همچنین برای مشاهده تمرین های مناسب در زمینه درمان بیماری های ارتوپدی پیج اینستاگرام دکتر خلیل واعظی را همراهی کنید .

چه زمانی باید تعویض مفصل زانو انجام داد ؟

انجام جراحی تعویض مفصل زانو آخرین اقدام در درمان بیماری و مشکلات شدید زانو می باشد. متخصص ارتوپدی، ابتدا روش های درمانی همچون دارو های مسکن، ورزش های مخصوص، فیزیوتراپی و … را برای درمان مشکلات انجام میدهد. از دیگر روش های درمانی مناسب می توان به اوزون تراپی و تزریق پی آر پی اشاره نمود. به در صورتی که درد بیمار کاهش پیدا نکرد در مرحله آخر می تواند از تعویض مفصل زانو استفاده کند .

مراقبت های بعد از تعویض مفصل زانو

  • درد بعد از انجام هر جراحی طبیعی می باشد . پزشک برای کاهش درد شما ممکن است از مسکن های آرام بخش استفاده کند . سعی کنید به موقع و در زمان مناسب آن ها را مصرف نمایید .
  • گاهی به دلیل پیشگیری از عفونت ممکن است به شما آنتی بیوتیک داده شود .
  • استفاده از فیزیوتراپی منجر به بهبود شرایط شما می شود .
  • استراحت کنید و از حرکت دادن خود در چند روز اول خودداری نمایید .
  • پاها باید کمی بالاتر از سایر قسمت های بدن قرار گیرد .
  • سایر نکاتی که پزشک به شما اطلاع داده می شود را به خوبی رعایت نمایید .

دوره نقاهت بعد از عمل تعویض مفصل زانو

اصولا بعد از جراحی تعویض مفصل زانو، بیمار تا سه ماه نمی تواند فعالیت های سنگین انجام دهد .

نتیجه گیری

در صورتی که زانو درد به میزانی باشد که به روش های غیرجراحی درمان نشود و تخریب غضروف بسیار شدید باشد، می توان از جراحی تعویض مفصل زانو به منظور درمان استفاده نمود .+

دکتر خلیل واعظی

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

دوازده − 6 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button