سوالات رایج اوزون تراپی

در این مطلب سوالات متداول اوزون تراپی پاسخ داده شده . شما نیز می توانید در قسمت نظرات سوال خود را مطرح نمایید تا به آن ها پاسخ داده شود.

سوالات رایج اوزون تراپی

سوالات رایج اوزون تراپی

مراقبت های بعد از اوزون تراپی چگونه است ؟

بعد از درمان آرتروز با اوزون تراپی باید از یک سری فعالیت ها به منظور پایداری بهتر اوزون تراپی استفاده نمود از جمله ورزش و تقویت عضله های اطراف زانو . اگر بدون توجه به مراقبت های بعد از اوزن تراپی به روش های قبل از تزریق به پردازیم ، در نتیجه تنها درد خود را تسکین بخشیده ایم در صورتی که برای دائمی بودن باید به انجام این موارد پرداخته شود و درمان این مشکل انجام شود .

برای پایدار ماندن نتیجه اوزون تراپی چه باید کرد ؟

برای پایدار ماندن نتیجه تزریق اوزون باید توصیه های پزشک را به دقت گوش داده و ورزش های مورد نظر را به خوبی انجام داده تا اوزون تراپی نتیجه ای دائمی داشته باشد .

کاربرد اوزون تراپی چیست ؟

از اوزون تراپی می توان به منظور تسکین و درمان مشکلات در مفصل ها از جمله زانو ، شانه ، مفصل انگشتان دست ، درمان آرتروز و … استفاده نمود . همچنین علاوه بر موارد ذکر شده از تزریق اوزون می توان برای تسکین آسیب تاندون ، عضلانی و … استفاده نمود .

آیا انجام اوزون تراپی منجر به عوارض می شود ؟

این سوال از متداول ترین سوالات مراجعه کنندگان هنگام نراجعه به متخصص ارتوپد می باشد . در پاسخ به این سوال باید ذکر نمود : اوزون بعد از آن که تزریق شد ، جذب می گردد بنابراین منجر به عوارض خاصی برای بیمار نمی شود . تنها باید دقت نمود که در این روش به میزان مورد نیاز اوزن تزریق شود در غیر اینصورت ممکن است باعث افزایش گلبول قرمز خون شود .

تعداد دفعات لازم برای تزریق اوزون چگونه است ؟

برای مشخص شدن تعدا جلسات باید توسط یک متخصص ارتوپد خوب معاینه شوید ، در نتیجه با توجه به میزان مشکل و تشخیص پزشک تعدا جلسات شما مشخص می شود . به طور کلی بین 3 الی 5 جلسه برای تزریق اوزون مورد نیاز می باشد که در طی این جلسات پزشک روند بهبود بیمار را بررسی می نماید تا بر اساس روند بهبود میزان مورد نیاز برای بیمار تزریق شود .

مزایای درمان آرتروز با اوزون تراپی چیست ؟

این روش یکی از روش های مناسب و بی خطر می باشد که نسبت به سایر روش ها با سرعت بیشتری به درمان و تسکین درد پاسخ می دهد . اوزون تراپی خاصیت ضد التهابی داشته و از تخریب  غضروف ها جلوگیری می کند .  این روش هزینه کمتری نسبت به روش های جراحی دارد . این روش یکی یکی از روش های کم تهاجمی بوده و نیاز به بستری شدن ندارن در واقع یک درمان سرپایی است .

جهت دریافت مشاوره از دکتر خلیل واعظی می توانید با شماره 02188280422 تماس حاصل نمایید .

دکتر خلیل واعظی

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

2 × چهار =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button