کاربرد اوزون تراپی

کاربرد اوزون تراپی

کاربرد اوزون تراپی چیست ؟

آیا اوزون تراپی روش مناسبی برای درمان آرتروز می باشد ؟

کاربرد اوزون تراپی

کاربرد اوزون تراپی

یکی از رایج ترین بیماری ها به ویژه در بین افراد میانسال بیماری آرتروز می باشد . این بیماری باعث ایجاد مشکلات فراوانی در زندگی افراد می شود . از جمله این مشکلات کاهش فعالیت فرد می باشد . اما برخی از روش های تهاجمی برای درمان هراس داشته و به همین علت اقدام به درمان بیماری خود نمی کنند . سوالی که ممکن است ایجاد شود روش کم تهاجمی برای درمان این بیماری وجود دارد ؟ با ادامه مطلب همراه باشید …

آرتروز زانو

بیماری آرتروز یکی از بیماری های رایج می باششد که بسیاری از افراد بالای 60 سال ممکن است به این بیماری دچار شوند . در این بیماری فعالیت افراد به شدت کاهش می یابد . از لحاظ روحی باعث افت می شود . در صورتی که آرتروز زانو بسیار شدید باشد از تعویض مفصل زانو برای درمان استفاده می شود .

اما روش های کم تهاجمی دیگری نیز برای درمان بیماری آرتروز زانو وجود دارد مانند تزریق اوزون .

درمان های مختلفی با توجه به میزان درگیری مفصل زانو در نظر گرفته می شود . از جمله این موارد می توان به درمان های فیزیکی که تاثیر بسیار زیادی دارد اشاره نمود .

اوزون تراپی

اوزون در موارد بسیار کاربرد دارد . در پزشکی نیز از اوزون تراپی برای درمان استفاده می شود که با اثراتی که داخل مفصل ایجاد می کند باعث کاهش درد می گردد .

افزایش اکسیژن رسانی بافتی درون مفصل زانو ،  باعث خونرسانی ، تحریک سلول هایی که باعث ترمیم می شوند .

کاربرد اوزون تراپی

اوزون را می توان در درمان آرتروز مفاصل به کار برد  مانند مفاصل شانه ، آرنج ، مفاصل انگشتان دست و به صورت جدی برای درمان آرتروز زانو . همچنین می توان از این روش برای التهاب بافت های نرم نیز استفاده نمود . مانند   آسیب های تاندونی ، آسیب های عضلانی ، تنگی کانال مچ دست

موارد عدم استفاده از اوزون تراپی

آسیب های بسیار شدید با انحراف مفصلی در زانو ، پارگی رباط ها . البته اگر آسیب وارد شده به تاندون ها به صورت جزئی باشد در قدم اول تزریق اوزون صورت خواهد گرفت ولی در صورتی که پارگی کامل رخ داده باشد و یا آسیب ایجاد شده شدید باشد با استفاده از اوزون تراپی درمان صورت نمی گیرد و برای درمان نیاز به جراحی زانو می باشد .

دکتر خلیل واعظی یکی از بهترین جراح ارتوپد در تهران می باشد . جهت دریافت مشاوره از دکتر واعظی با شماره 02188280422 تماس حاصل نمایید .

آیا اوزون تراپی عوارض دارد ؟

خیر ، اوزون بعد از تزریق جذب می شود و تنها موردی که باقی می ماند تحریک بافتی می باشد و هیچ عارضه ای باقی نمی گذارد .

تعداد دفعات لازم برای تزریق اوزون

تعداد دفعالت لازم باید توسط متخصص ارتوپد تشخیص داده شود . هرچه آسیب کمتر ، تعداد  تزریق ها نیز کاهش می یابد .

این تزریق یک تزریق کم تهاجمی می باشد و نیاز به بستری ندارد .

سایر مقالات دکتر خلیل واعظی

تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل ران

تعویض مفصل شانه

آرتروسکوپی زانو

درمان آرتریت

منتظر نظرات پیشنهادات شما هستیم

با تشکر ، گروه مدیریت سایت دکتر واعظی

دکتر خلیل واعظی

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

چهارده − 9 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button