آرتروز لگن

آرتروز لگن

یکی از بیماری های شایع در بین مردم که روز به روز در حال افزایش می باشد ، بیماری آرتزوز می باشد . در این مقاله در زمینه آرتروز لگن توضیحات کامل داده می شود .

آرتروز لگن

آرتروز لگن

بیماری های موجود در لگن

بسیاری از بیماری های مادرزادی و یا مشکلاتی که در کودکی ایجاد می شود می توان با روش های ساده تشخیص داده و به درمان آن ها پرداخت و در صورتی که گاهی خانواده ها به این موارد اهمیت نمی دهند و باعث ایجاد مشکلات جدی در بزرگسالی می شوند .

آرتروز مفصل لگن

آرتزوز مفصل لگن و یا همان هیپ می تواند منجر به مشکلات زیادی برای بیمار شود . از جمله مهم ترین عوارض این جراحی می توان به درد و ناتوانی در حرکت اشاره نمود .

در یک مفصل لگن سالم ، باید مفصل ها بتوانند یک حرکت خوبی با غضروف های مناسب داشته باشد . در آرتروز لگن با توجه به مشکلات ایجاد شده و تخریب غضروف ها ، حرکت محدود شده و برای بیمار درد ایجاد می شود .

لگن یک رابط بین ستون فقرات و اندان تحتانی می باشد . در واقع هنگام راه رفتن ، نشتن ، بلندشدن ، انجام حرکات چرخشی و … مفصل لگن درگیر است .  بنابراین باید به مفصل لگن اهمیت زیادی داد .

درمان آرتروز لگن

درمان آرتروز لگن با توجه به شدت مشکل متفاوت می باشد . در صورتی که بیماری بسیار شدید نباشد و در مراحل اولیه قرار داشته باشد می توان با استفاده از دارو و انجام فعالیت های ورزشی به درمان آن پرداخت .

در صورتی که بیماری بسیار شدید باشد و با کمک دارو درمان نشود از طریق جراحی آرتروسکوپی و یا جراحی تعویض مفصل لگن به درمان آن پرداخت .

آرتروسکوپی لگن

این روش یکی از روش های کم تهاجمی می باشد که در طی جراحی با استفاده از دوربین هایی که پزشک در بدن فرد بیمار قرار داده مشکلات را بر روی صفحه نمایش مشاهده کرده و اقدام به رفع آن ها می کند . برای دریافت توضحات کامل در زمینه آرتروسکوپی مفصل لگن به مقاله مربوطه مراجعه نمایید .

تعویض مفصل لگن

در صورتی که روش های غیر جراحی تاثیر مناسبی نداشته باشد ، جراح از سایر روش ها مانند تعویض مفصل لگن برای درمان آرتروز استفاده می کند . در ابتدای جراحی برشی بر قسمت جلو یا کنار مفصل لگن قرار می گیرد ، قسمت های آسیب دیده در استخوان و غضروف برداشته شده و با غضروف سالم جایگزین آن می شود .

جهت دریافت مشاوره از دکتر خلیل واعظی می توانید با شماره 02188280422 تماس حاصل نمایید .

دکتر خلیل واعظی

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

12 + پنج =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button