آرتروسکوپی لگن

آرتروسکوپی لگن

آیا جراحی آرتروسکوپی لگن دارای عوارض می باشد ؟ آیا تمام مشکلات لگن در جراحی آرتروسکوپی لگن برطرف می شود ؟ دوره نقاهت جراحی آرتروسکوپی لگن چقدر می باشد ؟ هزینه انجام این جراحی به چه صورت است ؟ در ادامه مطلب صحبت های دکتر خلیل واعظی در رابطه با جراحی آرتروسکوپی لگن را مطالعه نمایید .

آرتروسکوپی لگن

آرتروسکوپی لگن

درمان آرتروسکوپی لگن

در واقع برای انجام آرتروسکوپی لگن ، مانند جراحی آرتروسکوپی شانه عمل انجام می شود . جراح ارتوپد در طول جراحی با استفاده از یک دوربین که داخل بدن بیمار قرار می دهد مشکلات را بررسی می نماید و اقدام به رفع آن می کند . در طول جراحی تمام فعالیت ها درون یک صفحه نمایش ، نشان داده می شود . آرتروسکوپی لگن یکی از روش های مناسب است که سال های زیادی برای رفع مشکلات در قسمت لگن از آن استفاده می شود ولی مانند جراحی آرتروسکوپی شانه و جراحی آرتروسکوپی زانو رایج نمی باشد .

زمان مناسب برای آرتروسکوپی لگن

جراح ارتوپدی قبل از اقدام به جراحی آرتروسکوپی لگن با استفاده از روش های غیر جراحی اقدام به درمان مشکلات بیمار می نماید . اقدامات غیر جراحی مانند استراحت ، تجویز دارو برای کاهش درد ، فیزیوتراپی و … این روش ها هر کدام به کاهش درد در بیمار کمک بخصوصی می کند در صورت نتیجه نگرفتن از این روش ها ، جراح ارتوپد از روش جراحی آرتروسکوپی لگن استفاده می کند .

جراحی آرتروسکوپی لگن برای درمان چه مشکلاتی مناسب است

آرتروسکوپی لگن می تواند باعث کاهش درد شود . این درد ها ممکن است توسط موارد ی چون آسیب دیدن غضروف مفصلی ، آسیب دیدن بافت های نرم اطراف مفصل ، وارد شدن آسیب به لابروم و … ایجاد شده باشد .

مراحل قبل از جراحی آرتروسکوپی لگن

قبل از جراحی آرتروسکوپی لگن متخصص ارتوپدی شرایط بیمار را بررسی می کند مانند شرایط فیزیکی و روحی .

هر نوع داروی مصرفی توسط بیمار به پزشک اطلاع داده شود .

در صورت مساعد بودن شرایط بیمار جراحی آرتروسکوپی لگن  در بیشتر اوقات به صورت سرپایی صورت می گیرد .

مصرف آب و نوشیدنی قبل از انجام جراحی آرتروسکوپی لگن ممنوع است و پزشک اطلاعات لازم در این زیمنه را به بیمار می دهد .

قبل از جراحی متخصص بی هوشی وضعیت بیمار را بررسی می کند این جراحی با استفاده از بی هوشی صورت می گیرد .

برای انجام هر گونه معاینه و جراحی آرتروسکوپی لگن به جراح و متخصص ماهر مراجعه نمایید .
دکتر خلیل واعظی ، بهترین جراح و متخصص ارتوپدی در تهران می باشد جهت مشاوره از دکتر واعظی با شماره ٠٩٣٧٨٠٠٣٥١١ تماس حاصل نمایید .

عمل جراحی آرتروسکوپی لگن

در ابتدا بعد از فعالیت های لازم ، پای بیمار را به حالت کشسشی قرار می دهند . در واقع این کار به منظور بیرون کشیدن استخوان را از حفره آن می بااژشد . بعد از این کار ابزارهای جراحی به راحتی با استفاده از شکاف ایجاد شه وارد آن می کنند .

جراح ارتوپد ابتدا یک حفره بالای ران ایجاد می کند و از طریق آن حفره می تواند جراحی را برای بیمار انجام دهد .

درمان چه بیماری ها با استفاده از جراحی آرتروسکوپی لگن صورت می گیرد ؟

در بسیاری از مشکلات موجود می توان از جراحی آرتروسکوپی لگن برای درمان استفاده نمود .  به طور مثال برای درمان مشکلات زیر از جراحی آرتروسکوپی لگن استفاده می شود :

  • درمان پاردگی در غضروف و ترمیم غضروف
  • جداسازی و تراش دادن زائده های استخوان ، زیرا باعث گیر کردن می شود .
  • جداسازی بخش های ملتهب شده بافت
  • طول دوره درمان آرتروسکوپی لگن
  • در این نوع از جراحی ، طول درمان به نوع مشکل آن بستگی دارد .

عوارض جراحی آرتروسکوپی لگن

عوارض ناشی از جراحی آرتروسکوپی لگن بسیار کم می باشد و هر چه تجربه و مهارت متخصص ارتوپد برای جراحی بیشتر باشد میزان عوارض ناشی از آن کاهش می یابد . پس قبل از انجام جراحی آرتروسکوپی لکن در انتخاب جراح ارتوپدی خوب دقت کنید .

توجه داشته باشید که عوارض ناشی از بی هوشی و کشیدگی پا که موجب کشیدگی عصب می شود موقتی می باشد و بعد از مدتی به طور کلی برطرف می شود .

ریکاوری آرتروسکوپی لگن

در جراحی آرتروسکوپی لگن که یک جراحی سرپایی می باشد . بیمار می تواند همان روز با توجه به تشخیص پزشک به خانه بازگردد . بعد از جراحی از داروهای مسکن برای کاهش درد بیمار استفاده می شود . این درد ها ممکن است چند روز بعد از جراحی به طول کامل برطرف شوند .

هزینه آرتروسکوپی لگن

هزینه آرتروسکوپی لگن با توجه به نوع مشکل و آسیب های وارده به بیمار متفاوت نمی باشد . هنگامی  که پزشک جراحی آرتروسکوپی لگن را برای شما مناسب بداند در همان جلسشه مشاوره از تمام هزینه های جراحی بیمار را آگاه می سازد .

مطالب مرتبط

تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل ران

تعویض مفصل شانه

آرتروسکوپی زانو

درمان آرتریت

دیسک کمر

دکتر خلیل واعظی

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

دو × 3 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button